A legnagyobb hiba, amit a bőröd ellen elkövethetsz…
… az, hogy hagyod kiszáradni. A dehidratált bőr sérülékenyebb, fertőzésekre hajlamosabb, könnyen begyulladó és ráncos lesz. Hidratálókrémek százai közül lehet válogatni a boltokban, ugyanakkor sokan elfelejtik, hogy a hidratáció belül, sejtszinten kezdődik.
„Az Európai Hidratációs Intézet szakértői szerint már az enyhe kiszáradás, vagyis a testtömeg 1-2 százalékának elvesztése is komoly tünetekkel járhat. A szomjúságérzet kézenfekvő, de a folyadékhiány fejfájást, koncentrációzavart, gyengeséget, fáradtságot és levertséget is okozhat.” (Európai Hidratációs Intézet közleménye, 2011)
A szomjúság nemcsak kellemetlenség: szervezetünk vészjelzése, arra figyelmeztet, hogy sejtjeinknek vízre van szüksége a megfelelő működéshez, a túléléshez. Az ember az időjárástól, a testmozgás szintjétől és más szempontoktól függően csupán néhány napig maradhat életben ivás nélkül, míg más tápanyagok hiányát akár hetekig is elviseljük. Gyakran nem is foglalkozunk vele, pedig a víz a legfontosabb tápanyagunk, és erre van a legnagyobb mennyiségben szükségünk.
Dietetikusok szerint az átlagos felnőtt nő számára ajánlott folyadékbevitel 2, a férfiaké 2,5 liter – persze ez az egyén aktivitása és környezete függvényében változhat. Szerencsére számtalan folyadékpótlási lehetőség közül választhatunk: napi folyadékbevitelünk átlag 20 százaléka vízben gazdag ételekből származik. Ilyenek például a levesek, vagy a szakértők által amúgy is javasolt napi 5 adag gyümölcs és zöldség.
A hidratálásról téli időszakban sem szabad elfeledkezned, hiszen a száraz meleg belső terek, fűtött szobák, a rengeteg melegvizes fürdés, szaunázás, a síelés is rengeteg vízveszteséggel járhat. Bár a szomjúságérzetünk valamivel mérsékeltebb, mint nyáron, a vízveszteségünk semmivel sem kisebb.
Persze, ha a belső hidratálásod rendben van, akkor nagyon nagy hasznát veheted egy jól megválasztott, bőrtípusodnak megfelelő hidratálókrémnek.
Bőrdiéta
Bőröd meghálálja, ha nem terheled felesleges méreganyagokkal, hiszen épp elég méreg jut szervezetünkbe a vízből, a levegőből, az ételekből esetleg gyógyszerekből…
Képzeld csak el: mi lenne, ha összeadnád hány kiló az elmúlt 5 évben elhasznált testápolód, arckrémed, bőrradírod stb. összesen. Ha így végig gondolod, ijesztő. Igen, évente több kiló anyagot juttatsz be a testedbe. Hogy bejuttatod-e? Igen! A bőr áteresztő képessége ugyanis nagyon nagy és ahogy a jó és hasznos hatóanyagok (vitaminok, hyaluronsav, stb.) bejutnak, úgy sajnos a méreganyagok is.
Bőrdiétádat kezdd tehát egy alapos méregtelenítéssel, csinálhatsz léböjt kúrát vagy étkezz majd válts méreganyagoktól mentes test-és arcápoló termékekre. Változtass táplálkozásodon is, menj el allergiavizsgálatra, hogy kiderülhessen mi áll az esetleges apróbb bőrirritációk hátterében. Fontos tudnod azt is, hogy egyes natúrkozmetikumok is okozhatnak bajt, hiszen számos olyan gyógynövény van, amely allergizál. Egyesek a kamillára, mások a csalánra, megint mások a levendulára reagálnak érzékenyen. Nekik és persze mindenkinek fontos, hogy a termékek vásárlását INCI azaz összetevő listával kezdjék.
Használj természetes eredetű összetevőket tartalmazó arcápolókat! A Bielendának és az AA márkának számos vegán termékcsaládja van, melyek tökéletes ápolást nyújtanak a bőrproblémádnak megfelelően.
Mitől sérülhet a bőr védelme?
- ha túl sok „nehéz” és nem „szellőző” anyaggal vonod be, ilyenek például a paraffin származékok, akkor a bőr „fullad”, vér- és oxigénellátottsága romlik, színe szürkül és apróbb gyulladások is megjelenhetnek rajta.
- ha szappannal, tusfürdővel vagy egyéb szárító hatású anyaggal lemosod róla a védelmet biztosító lipidréteget, azaz a „vízlepergető, zsíros részt”
Szerezz be inkább egy természtes alapanyagokból készült allergiamentes tusfürdőt!
- ha mikrosérüléseket okozol és ezeken keresztül baktériumokat, szennyezőanyagokat juttatsz be, például koszos kézzel nyomkodod a pattanásaidat
Ha pattanásos a bőröd, akkor inkább válassz normalizáló és pórusösszehúzó hatású termékcsaládot!
- ha túl sokat napoztatod és ezáltal hirtelen sok vizet veszt, repedezetté és szárazzá válhat.
Ha már megtörtént a baj, tápláld és regeneráld:
- ha a bőr PH értékétől teljesen eltérő anyagokkal kezeled, hosszú távon átalakul a savköpeny és nagyon nehéz visszaállítani, ezt a hibát leggyakrabban rossz minőségű fürdő- és testápoló termékekkel érheted el
- ha az egyébként is faggyú túltermelésre hajlamos bőrödet még több faggyútermelésre ösztönző túlságosan szárító vagy éppen ellenkezőleg nagyon zsíros termékekkel kezeled, akkor nagyon könnyen gyulladásba kerülhet
Előzd meg, méghozzá faggyútermelést szabályzó készítményekkel
Mielőtt bőrápolási terméket választasz, és nem tudod, mi lenne a legmegfelelőbb a bőrödnek, akkor látogass el hozzánk a Beauty Partner Kozmetikai Nagy- és kiskereskedésbe, ahol kozmetikusaink és szépségszakértőink segítenek a választásban.
Címünk: 1132 Budapest, Kádár utca 5.
Nyitva tartás: H-P.: 09:00-18:00, Sz.: 10:00-14:00